Fas Turu

FAS İMPARATORLUK ŞEHİRLERİ GEZİSİ
MARAKEŞ – MEKNES – FES – RABAT – CASABLANCA
5 GECE / 6 GÜN
1.GÜN: İSTANBUL – CASABLANCA
Casablanca’ya varış ve Türk rehberiniz tarafından karşılama.Ülkenin ekonomik ve kültürel başkenti olan Casablanca gezimiz boyunca şehrin en önemli noktalarından ve dünyanın en büyük yapılarından biri olan II. Hasan Camii ve eski şehir görülecektir.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2.GÜN: CASABLANCA – MARAKEŞ – 238 km.
Kahvaltısıyı müteakiben Marakeş’e hareket ediyoruz. Şehre varış ve Türk ve lokal rehberimiz eşliğinde şehir turumuzu yapıyoruz. Şehir turumuzda Zoco, sokak hokkabazları, yılan dansçıları, sokak hikayecileri ve şarkıcıları ile her rengin barındığı büyüleyici Djemaa El Fna meydanı, Badii Sarayı,Menara bahçeleri,Koutubia minaresi,görülecektir.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN : MARAKEŞ – BENİMELLAL – FEZ – 193 km. / 286 km.
Kahvaltısıyı müteakiben Fez’e hareket. Güzergahımız süresince Immouzer ve Ifrane gibi Bereber şehirlerini geçerekten Beni Mellal şehrine varacağız ve öğlen yemeği için mola vereceğiz. Yemek molasından sonra Fez’e hareket. Varış ve otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN: FEZ
Kahvaltıyı müteakiben 8. yy’da II.Mulay İdris tarafından kurulmuş olan,Fas’ın en eski imparatorluk şehri Fez’i daha yakından tanımak için şehir turumuzu yapıyoruz.
Dünya mirası olarak koruma altına alınmış ve bugüne kadar en geniş alanda konumlanmış ve korunmuş olan ortaçağ şehirlerinden Medina Fez el-Bali’yi gezeceğiz.
Sonrasında Fas’ın en ilginç ve güzel Kuran okullarından biri olan Medresa Attarina,Ennajarine çeşmeleri ve Fez şehrinin kurucusu olan Mulay İdrisin mozaleleri görülecektir. Gezimizin sonunda Karawiyin Üniversitesine ait, 880 yılında yapılmış olan Fas tarihinin en eski camisi,Karawiyin Camii ve şehrin yeni yerleşim alanı olan Fez Jdid görülecektir.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5.GÜN: FEZ – MEKNES – VOLUBİLİS – MEKNES – RABAT – 203 km.
Kahvaltıyı müteakiben Atlantik kıyısına doğru yola çıkıyoruz. Güzergahımız üzerinde Romalılar zamanından kalma, UNESCO tarafından dünya kültür mirası ilan edilen Volubilis şehri kalıntılarını göreceğiz.
Meknes ziyaretimizde meşhur imparatorluk kapısı Bab el Mansur, Mulay İsmail’in mozalesi, Agdal havzası,Fas’ın en önemli,en güzel saraylarını ve çarşılarını göreceğiz.
Meknes’e 30 km. uzaklıkta bulunan ve Romalılar zamanında yerleşim alanı olarak kurulan Volubilis şehri kalıntıları ve Fas’lı hacıların uğrak yeri olan kutsal Mulay İdris şehrini görme imkanımız olacaktır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Turumuzu müteakiben Fas’ın başkenti olan Rabat’a hareket ediyoruz. Burada Kraliyet sarayını çevreleyen rampalar ve duvarların bulunduğu Méchouar, Kasbah Oudays ve II.Hasan ve V.Muhammed’in mozaleleri görülecektir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
6.GÜN: RABAT – CASABLANCA – İSTANBUL   – 93 km.
Kahvaltıyı müteakiben Casablanca’ya hareket ve havaalanına transfer. Servislerimizin sonu.


FİYATA DAHİL OLAN SERVİSLER:
* 5 gece 4* merkezi otellerde konaklama
* Sabah kahvaltıları
* Akşam yemekleri
* Seyahat boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
* Seyahat boyunca lokal rehberlik hizmetleri
* Marekeş şehir ziyareti
* Fez şehir ziyareti
* Meknes şehir ziyareti
* Casablanca şehir ziyareti
* Rabat şehir ziyareti
* Müze ve Saray girişleri
* Volubilis ziyareti
* Seyahat boyunca lüx klimalı araç
* Seyahatiniz boyunca özel kulaklık sistemi
* Tüm transferler
*Tüm vergiler ve harçlar
* Şöför konaklama ve masraflar

DAHİL OLMAYANLAR:
* Uçak
* Öğlen yemekleri
* İçecekler
* Programda belirtilmeyen tüm hizmet ve servisler

Fas Genel