Portekiz Turları

PortoObidos

 

 

 

 

 

 

Lizbon & Porto Turu
Portekiz & İspanya Turu


Kâşifler Ülkesi Portekiz
İber Yarımadası’nın batısında yer alan Portekiz, son dönemlerin gözde seyahat destinasyonlarından bir tanesi.
Özellikle birbirinden güzel tatil otelleri ve balayı otelleri ile balayı turları için gözde bir seçenek olan Portekiz turu fırsatları, tarihi şehirleri ve ünlü Fado müziği ile keşfetmeye değen bir coğrafya.
Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan başkent Lizbon, Roma döneminden beri önemini koruyan bir şehir. Müslüman idaresinde de yaklaşık 400 sene geçiren Lizbon, bu dönemin izlerini de mimarisinde halen taşıyor.
Bunun dışında Romanik, Gotik, Barok ve modern yapılarla da uzun geçmişini gözler önüne seren Lizbon, Avrupa başkentleri arasında en canlı olanlardan biri.
Birbirinden güzel opera ve tiyatro binalarının yanında Lizbon antik ve modern sanat müzelerine, hatta kostüm ve elektrik müzesine de ev sahipliği yapıyor. Bunlar arasında Gulbenkian Müzesi ve Ulusal Çini Müzesi, ziyaretçilerin en beğendiği müzelerden.
Ayrıca Belem Kulesi, Santo Antonio de Lisboa kilisesi, Fronteira Sarayı da Lizbon turu ile görülmesi gereken güzelliklerden bazıları.
Praça do Comércio, Chiado gibi merkezi yerlerde hem güzel gezintiler hem de dünyanın en ünlü markalarından alışveriş keyfini yaşayabilirsiniz.
Tejo Nehri’nin ağzında yer alan Lizbon turlarında nehir turları da güzel bir seçenek. Futboluyla da ünlü Portekiz’de birbirinden büyük takımların top koşturdukları ünlü statları da görebilirsiniz..


Porto Şehrinin Tadını Çıkarın.
Üzüm bağları ile ünlü olan Porto ise Portekiz’in ikinci büyük şehri. Ülkenin adını da aldığı bu şehir, Roma döneminden bu yana büyük bir liman olarak varlığını sürdürüyor. Porto Lizbon turları ile keşfedebileceğiniz bu şehre bayılacaksınız.
Şişe mantarı üretimiyle de dünyada önemli bir yere sahip olan Porto, mimari anlamda da birçok güzelliğe sahip ve UNESCO koruması altında. Porto Katedrali’nin yanı sıra Cedofeita ve San Francis kiliseleri bu tarihi yapılardan yalnızca birkaçı.
Borsa binası, Sao Bento tren istasyonu, Kristal Saray ve bahçeleri de Porto turuiçerisinde önde gelen turistik merkezlerinden bazıları.
Porto’nun kuzeyinde yer alan Braga ise Portekiz’in en eski ve en büyük şehirlerinden biri. Bu derin tarihi sokaklarında görebileceğiniz Braga, pek çok tarihi ve güzel yapıyla gözlerinizi kamaştıracak. Özellikle kiliseler, birbirinden farklı Gotik, Barok ve Neoklasik özelliklerle başınızı döndürecek.
Lizbon’un kuzeyinde yer alan Fatima ise, 1917’de Meryem Ana’nın önce 3 köylü çocuğa sonra binlerce kişiye göründüğü ve ikisi açıklanmış fakat biri halen Vatikan tarafından saklandığına veya tam açıklanmadığına inanılan 3 sır verdiği kutsal bir yer olarak ün kazandı. Hristiyanlar için önemli bir hac yeri olan mekânda Meryem Ana’ya adanmış bir kilise de bulunuyor.


Lizbon’dan Porto’ya uzanan bu şirin ülkede çok keyifli zamanlar geçireceksiniz. Sintra’nın büyülü sokaklarında kaybolup,Cascais’de deniz kenarında güneşin tadını çıkaracaksınız,Avrupa kıtasının son noktası olan Cabo de Roca’da eşsiz Okyanus manzarasının keyfini çıkartacaksınız.. Portekiz sizi bekliyor…

CascaisLizbon